Odbiór jachtu

Przy odbiorze jachtu należy posiadać dwa dokumenty potwierdzające tożsamość oraz dokument uprawniający do prowadzenia jachtu. Odbiór jachtu oraz jego wyposażenia następuje w oparciu o protokół zdawczo-odbiorczy. Proszę dokładnie sprawdzić, czy wymienione w protokole wyposażenie znajduje się na jachcie oraz czy jest ono sprawne technicznie. Z naszej strony otrzymacie Państwo fachową poradę dotyczącą obsługi poszczególnych urządzeń na jachcie. Duża część wiedzy dotyczącej zasad użytkowania jachtu została zawarta w niniejszym poradniku.

Poza tym zanim wejdziecie Państwo na jacht wypada wiedzieć, że na jachcie nie wolno:

  • wchodzić w obuwiu z twardą, pozostawiającą zniszczenia podeszwą (np: buty na tzw. szpilce)
  • zakaz palenia papierosów oraz stosowania innego ognia otwartego (świece, oświetlenie gazowe, gril) – nie dotyczy wbudowanej na jachcie kuchenki gazowej.
  • jeżeli masz do wyboru zabrania ze sobą plecaka ze stelażem i bez – wybierz ten drugi. Plecak ze stelażem na jachcie nastręcza wiele problemów, a poza tym łatwo jest nim uszkodzić elementy drewniane jachtu oraz tapicerkę.
  • nie wolno dopuścić do tego, aby w zewnętrznych bakistach jachtu znajdowała się woda. Szczególną uwagę należy zwrócić przy myciu jachtu, gdy jest on polewany zbyt dużą ilością wody, która przelewa się przez odpływy i zalewa bakisty.
  • nie wolno suszyć ubrań, bielizny itp. przez rozwieszanie jej na pokrowcu „lazy jack”


W czasie postoju jachtu zawsze dbamy o jego właściwie zacumowanie i zabezpieczenie przed uszkodzeniami. W tym celu bezwzględnie należy stosować odbijacze znajdujące się na wyposażeniu jachtu.

..

Wynajem jachtów - poznaj malownicze zakątki Mazur!

 
(C) 2014 Copyright by e-wiking.com.pl